Wybór odpowiedniego prezentu ślubnego może być sporym wyzwaniem. Trzeba bowiem zdecydować się na coś, na co nie wpadną inni goście. Dodatkowym utrudnieniem może być niezbyt dobra orientacja w kwestii gustu czy upodobań przyszłej Pary Młodej. Jeśli chcemy podarować Młodym prezent, który będzie oryginalny i wprawi ich w prawdziwy zachwyt, warto rozważyć pomysły zaprezentowane w tym artykule.

Stojak na wino z 5 butelkami 

Ten prezent będzie miał charakter symboliczny, a przy tym może okazać się ciekawą dekoracją domu. Jest nim designerski stojak zawierający 5 butelek bardzo dobrej jakości wina – każda dedykowana kolejnej rocznicy ślubu. Jeśli wiemy, że Państwo Młodzi lubią wino, prezent będzie strzałem w dziesiątkę. W przypadku osób będących abstynentami, możemy zamienić trunki na wina bezalkoholowe, które coraz częściej dostępne są w ofertach producentów win.

Kapsuła czasu – wyjątkowo i romantycznie

Kapsuła czasu to niewielka skrzynka, do której Państwo Młodzi co miesiąc przez rok będą wkładać różne przedmioty symbolizujące wspólne chwile czy cele, które sobie stawiają. Po tym czasie taką skrzynię należy zakopać lub wynieść na strych na kolejne 10 lat i otworzyć dopiero po ich upływie. To, co po tak długim czasie małżonkowie znajdą w środku, będzie dla nich cudownym wspomnieniem pierwszego roku małżeństwa i z pewnością nabierze sentymentalnej wartości.

Niezapomniane wrażenia

Świetnym pomysłem na prezent jest również voucher na dowolną atrakcję. Możemy wybrać konkretny jej rodzaj, jeśli wiemy, co może przypaść do gustu Parze Młodej, lub wręczyć voucher “otwarty”, dzięki któremu małżonkowie będą mogli sami wybrać, z jakiej atrakcji z dostępnych u danego organizatora będą mogli skorzystać. W ten sposób, nawet jeśli inni goście wpadną na pomysł podarowania Państwu Młodym atrakcji w postaci niezapomnianych przeżyć, za pomocą naszego vouchera będą oni mogli wybrać również coś innego, co mieści się w obszarze ich zainteresowań. Wśród najczęściej polecanych atrakcji jest np. lot balonem, skok w tandemie ze spadochronem, przejażdżka off road . Propozycji jest naprawdę wiele.

Zestaw planszówek

To oryginalny pomysł na prezent, który na pewno przypadnie do gustu osobom uwielbiającym gry planszowe, jednak również i ci, którzy do tej pory rzadko w nie grywali, będą takim podarunkiem zachwyceni. Warto wybrać kilka planszówek, w które można grać w dwie osoby i więcej. W ten sposób prezent będzie świetnym urozmaiceniem wspólnych wieczorów czy spotkań w gronie przyjaciół. W szczególności polecamy umieścić w takim zestawie planszówkę “Gierki Małżeńskie” ilustrowaną rysunkami Andrzeja Mleczki, która dostarczy mnóstwa śmiechu i zabawy.

Kolacja dla dwojga

Choć ten pomysł może wydawać się dość oczywisty, to jednak nawet, jeśli inni goście wręczą Parze Młodej podobny podarunek, nie będzie w tym nic złego. Voucher na wytworną kolację we dwoje pozwoli małżonkom wyrwać się z codziennej rutyny i udać się na wykwintną kolację przy świecach świętując na przykład urodziny swojego partnera czy rocznicę poznania się. Im więcej prezentów w postaci vouchera na kolację, tym lepiej dla Młodych! Dzięki temu będą mieć więcej okazji do świętowania ważnych wydarzeń w ich wspólnym życiu.

Personalizowane szkło

Ciekawym prezentem może być również zestaw personalizowanych kieliszków do wina lub innego ulubionego trunku Młodych .Podarowane w eleganckim pudełku, na przykład w drewnianej skrzynce z grawerem zawierającym dedykację dla Pary Młodej z pewnością ucieszy obdarowanych, a kieliszki będą im towarzyszyć podczas ważnych, wspólnych chwil.

Pendrive ślubny

Kolejny pomysł, który może wydawać się banalny, w rzeczywistości jest dość oryginalny. Chodzi bowiem o elegancki pendrive o dużej pojemności, w drewnianym pudełku z grawerem. Takie urządzenie posłuży bowiem do przechowywania wszystkich filmów oraz zdjęć z uroczystości ślubnej oraz wesela, dzięki czemu Młodzi będą mogli w  każdym momencie wrócić do nich. Dzięki temu, że na obudowie umieszczony zostanie napis sugerujący, że zawartość pendrive’a stanowią materiały ze ślubu, od razu będzie wiadomo, co się znajduje w środku.

Wybór idealnego prezentu ślubnego może być nie lada wyzwaniem. Zależy nam przecież na tym, aby nasz podarunek wprawił Parę Młodych w nieudawany zachwyt i jednocześnie wyróżnił się na tle innych prezentów, co przy dużej liczbie gości wcale nie jest łatwym zadaniem. Mamy jednak nadzieję, że nasze pomysły dla wielu osób okażą się pomocne i pozwolą znaleźć upominek, który naprawdę uszczęśliwi Nowożeńców.