Czy twoja regularna pensja nie wystarcza ci na sfinansowanie wszystkich twoich potrzeb? A może chciałbyś podwyższyć standard swojego życia bez konieczności szukania i zmiany obecnej pracy? Jest na to wiele sposobów. Obecnie praktycznie każdy ma możliwość znalezienia dodatkowego, płatnego zajęcia, dzięki któremu można zarobić kilkaset złotych. Dziś przedstawiamy pomysły na dodatkowy zarobek, który pomoże ci zwiększyć twój miesięczny budżet.

1. Pomoc domowa

Wiele starszych, samotnych osób, potrzebuje wsparcia w codziennych czynnościach. W internecie można trafić na ogłoszenia takich osób, które z różnych [przyczyn nie mogą liczyć na pomoc rodziny czy przyjaciół i mają środki na to, aby płacić innym za codzienne wsparcie. Tego rodzaju praca może polegać na robieniu codziennych zakupów, wyprowadzeniu psa na spacer, posprzątaniu mieszkania czy drobnych naprawach. Wykonując takie zajęcie można dorobić do pensji od 200 do 500 zł.

2. Sprzątanie

Kolejna praca związana jest ze sprzątaniem zarówno domów i mieszkań u osób prywatnych, jak i powierzchni biur. Takie zajęcie można wykonywać po godzinach pracy lub w weekendy, a stawka za godzinę wynosi od 10 do 30 zł.

3. Opieka nad dziećmi

To zajęcie zwykle oferowane jest paniom, zwłaszcza tym doświadczonym w wychowywaniu dzieci, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby nianią został mężczyzna, jeśli spełnia odpowiednie wymagania rodziców. Zwykle stawka za godzinę wynosi od 20 do 50 zł, w zależności od wieku dziecka, liczby maluchów pod opieką oraz zakresu obowiązków.

4. Przewóz osób

Jeśli jesteś doświadczonym kierowcą i masz doskonałą orientację w terenie, możesz dorobić do pensji zatrudniając się w jednej z popularnych firm przewozowych. Pracę tę możesz wykonywać o każdej porze dnia, również w nocy. Przy około 20 godzinach takiej pracy możesz dorobić średnio 1.000 zł do pensji.

5. Statystowanie

Ten rodzaj zajęć dostępny jest głównie w dużych miastach, w których odbywają się plany filmowe lub reklamowe. Statysta może zarobić od 50 do 100zł za dzień roboczy, bez względu na liczbę godzin spędzonych na planie. Jeśli nie przeszkadza ci obiektyw skierowany w twoją stronę, taka praca będzie dla ciebie lekka i przyjemna.

6. Barman / kelner

Dorobić do pensji możesz również jako barman lub kelner. Jeśli posiadasz odpowiednie umiejętności, lubisz kontakt z ludźmi i nie przeszkadza ci gwar pubu czy restauracji, praca ta będzie dla ciebie odpowiednia. Możesz zdecydować się na nią wyłącznie w weekendy lub w niektóre dni robocze w godzinach wieczornych, kiedy to lokale te potrzebują dodatkowych rąk do pracy. Stawka godzinowa zwykle wynosi od 12 do 15 zł, natomiast możesz również liczyć na dodatkowy zarobek w postaci napiwków od zadowolonych klientów.

7. Copywriter

Jeśli szukasz dodatkowego zajęcia bez konieczności wychodzenia z domu, praca jako copywriter będzie świetnym pomysłem, pod warunkiem, że potrafisz pisać poprawnie i z polotem. Zlecenia copywriterskie są dostępne na różnego rodzaju portalach, więc bez problemu znajdziesz takie, które będą ci odpowiadać. Stawki za pisanie tekstów są bardzo różne i zależą od ich charakteru oraz jakości. Za 1000 znaków możesz zarobić od 6 do 15 zł.

8. Korepetycje

To z kolei sposób na zarobek dla osób, które czują się mocne w jakiejś dziedzinie naukowej, a przy tym potrafią przekazać swoją wiedzę innym, Można udzielać korepetycji uczniom szkół gimnazjalnych, liceów i techników, a także studentom. Stawka godzinowa zależy od poziomu trudności oraz przedmiotu i waha się od 40 do 80 zł.

9. Testowanie oprogramowania

To zajęcie dla osób, które są skrupulatne i odpowiedzialne. Testowanie oprogramowania w firmach IT jest w ostatnim czasie jednym z najpopularniejszych form zarobkowych zwłaszcza wśród studentów. Stawka godzinowa może w tym przypadku wynieść od 30 do 50 zł.

10. Rozdawanie ulotek

Ten rodzaj zarabiania jest wciąż popularny i bardzo często wybierany jest zarówno przez osoby młode, jak i starsze, chcące dorobić do emerytury. Nie jest to zajęcie męczące, jednak czasem może się zdarzyć, że warunki atmosferyczne będą niesprzyjające, zwłaszcza jesienią i zimą. Stawka za godzinę pracy może wynieść od 10 do 20 zł.

Jak widać sposobów dorobienia do pensji jest całkiem sporo. Wystarczy dobrze poszukać i właściwie ocenić swoje możliwości oraz umiejętności. Wykonując po godzinach lub na weekendy dodatkową pracę można zarobić od kilkuset do nawet tysiąca złotych i więcej. To z pewnością kusząca opcja dla osób pragnących poprawić komfort życia. Mamy nadzieję, że nasze pomysły na to, jak dorobić do pensji,  będą dla ciebie inspiracją do znalezienia idealnego dla ciebie zajęcia, które pozwoli ci zwiększyć swój miesięczny budżet.