Choć wielu z nas z pewnością posiada nawyk odkładania pieniędzy na tzw. czarną godziną, czy to na lokacie czy na koncie oszczędnościowym, to jednak znajdą się i tacy, którzy zwyczajnie nie mają z czego odkładać. Wówczas nieplanowany w miesięcznym budżecie wydatek może okazać się dość sporym wyzwaniem, W jakich sytuacjach możemy pilnie potrzebować pieniędzy oraz jak sobie z tym poradzić?

Awaria samochodu

Dla kierowców jest to prawdziwy dramat, gdyż awarie mają w zwyczaju pojawiać się w najmniej oczekiwanym momencie. Co gorsze, naprawy związane z samochodem zwykle bywają dość kosztowne i mogą wahać się od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Niekiedy może to być wymiana klocków hamulcowych czy oleju, czasem naprawa elektroniki, a niekiedy wymiana dwumasy, rozrządu czy nawet skrzyni biegów. Na takie sytuacje trudno przygotować się z góry i zwykle wydatek ten mocno obciąża nasz budżet domowy.

Problem zdrowotny

Zdrowie jest najważniejsze, co do tego nikt nie powinien mieć wątpliwości. Jeśli więc cokolwiek niepokojącego dzieje się z naszym organizmem, należy od razu reagować. Stan zapalny zęba, zatrucie, ból kręgosłupa uniemożliwiający poruszanie się, niewydolność organów wewnętrznych powinny od razu zmusić nas do działania. W sytuacji, gdy liczy się czas, najlepiej jest korzystać z prywatnej opieki zdrowotnej, która niestety jest odpłatna i w zależności od specjalisty, jedna wizyta może nas wynieść od 100 do nawet kilkuset złotych. 

Remont w mieszkaniu

Remont mieszkania zwykle planujemy z wyprzedzeniem widząc, że dane pomieszczenie czy jego część jest już zbyt mocno wyeksploatowana. Natomiast niekiedy życie wybiera datę remontu za nas. Wyobraźmy sobie, że w wyniku silnego wiatru framuga naszego starego okna została wyrwana, wpadając do wewnątrz i niszcząc podłogę, a przy okazji oszczerbiając ścianę. Remont tej części będzie musiał zostać wykonany natychmiast, jeśli chcemy normalnie funkcjonować w mieszkaniu. Zakup nowego okna, montaż, naprawa podłogi i zagruntowanie ściany to wydatek rzędu około 1.000zł.

Jak poradzić sobie z nieplanowanym wydatkiem

Najlepszym rozwiązaniem w sytuacji, gdy stajemy przed koniecznością poniesienia nieoczekiwanego wydatku, jest sięgnięcie do oszczędności. Czasami okazuje się to dość skomplikowane lub może wiązać się z negatywnymi konsekwencjami, jak na przykład utratą naliczonych odsetek n lokacie. W takim przypadku lepszym rozwiązaniem będzie pożyczka online, którą można wygodnie zaciągnąć przez internet bez konieczności wychodzenia z domu i kompletowania wielu dokumentów.  W przypadku pożyczki online najczęściej wymagany jest wyłącznie dowód osobisty, numer konta bankowego oraz numer komórkowy, a cały wniosek wypełniany jest i przetwarzany droga elektroniczną. Dzięki temu, po uzyskaniu pozytywnej decyzji pożyczkowej, pieniądze mogą trafić na nasze konto jeszcze tego samego dnia. A to z kolei pozwoli nam szybko sfinansować nieplanowany wydatek.

Nieoczekiwane wydatki mogą budzić niepokój, zwłaszcza, jeśli nasz domowy, ściśle ograniczony budżet nie pozwala na ich sfinansowanie. Korzystając z oferty, jaką jest pożyczka online możemy otrzymać potrzebne pieniądze szybko i bez zbędnych formalności, oszczędzając sobie stresu i nerwów.